مجله بیمه ایران

کدام فعالیت ها و مشاغل را میتوان تحت پوشش بیمه مسئولیت قرار داد؟

همانطور که قبلا توضیح داده شد  بسیاری از مشاغل و فعالیت ها میتوانند تحت پوشش بیمه مسئولیت قرار گیرند تا در زمان بروز حادثه به کمک بیمه گذار آید و جبران خسارت کند  خسارت جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث که بر اثرفعالیت های روزانه فرد یا افراد ایجاد می‌گردد طبق قانون قانون، عامل زیان مسئول شناخته می‌شوند را مسئولیت عمومی می‌نامند.

در ادامه این مطلب شاخه های دیگری از این رشته را به شما معرفی خواهیم کرد

بیمه مسئولیت مستاجر در مقابل موجر ( بیمه مسئولیت عمومی)

در این بیمه نامه خسارت های  مالی احتمالی که  در مدت زمان اجاره ممکن است اتفاق بیافتد تحت پوشش قرار خواهد گرفت .این بیمه نامه برای واحد های مسکونی تجاری و اداری تنظیم شده است و کلیه مستاجرین به این بیمه نامه احتیاج دارند. بیمه مسئولیت مستاجر در مقابل موجر از شاخه های بیمه مسئولیت عمومی میباشد

بیمه مسئولیت نگهداری آسانسورها

در این بیمه نامه خساراتی همچون  فوتی و هزینه های پزشکی طبق دیه روز تحت پوشش قرار میگیرند . این بیمه نامه لازمه هر ساختمانی که در ان آسانسور نصب شده است میباشد. تعداد طبقات ظرفیت آسانسور در میزان حق بیمه تاثیر گذاراست. این بیمه نامه  از شاخه های بیمه مسئولیت عمومی میباشد.

بیمه مسئولیت مدیران و مربیان مجموعه های ورزشی

 در این بیمه نامه مسئولیت مدنی بیمه گذار در قبال استفاده کنندگان و مراجعه کنندگان به مجموعه های  ورزشی تحت پوشش قرار خواهد گرفت .خساراتی که در نتیجه قصور و و خطا ی انسانی رخ دهد در صورت احراز مسئولیت بیمه گذارو در صورت لزوم رای مراجع قضایی قابل پرداخت خواهد بود. مدیران و مربیان به دلیل اینکه با افراد زیادی در طی روز سر و کار دارند خریداری این بیمه نامه بسیار حاِئز اهمیت خواهد بود. این بیمه نامه نیز از زیر شاخه های مسئولیت عمومی بیمه ایران میباشد.

بیمه مسئولیت مدیران تعمیر گاه خودرو

موضوع این بیمه نامه عبارتست از جبران خسارت مالی و جانی در اثر وقوع حادثه در داخل تعمیرگاه‌های خودرو

افرادی که جهت تعمیر خودرو به تعمیرگاه ها مراجعه میکنند اگر حادثه ای اتفاق افتد که منجر به فوت و هزینه پزشکی شود تحت پوشش بیمه نامه قرار خواهند گرفت.آتش سوزی انفجار ، سقوط خودرو از وسایل بالا برنده ، شکست شیشه،سرقت کلی،اهمال و تقصیر و بی احتیاطی در نصب وسایل
خسارت ناشی از تست خودرو در خارج از تعمیرگاه و تصادف خودرو در داخل تعمیرگاه

بیمه مسئولیت مدیران شهر بازی(بیمه مسئولیت عمومی)

در این بیمه نامه کلیه افرادی که از دستگاهای موجود در شهر بازی استفاده میکنند در قبال خطر فوت و نقص عضو  هزینه پزشکی تحت پوشش میباشند . علاوه بر زیان های جانی  خسارات مالی هم قابل جبران میباشد.بیمه مسئولیت مدیران شهر بازی از زیرشاخه های بیمه مسئولیت عمومی میباشد .

بیمه مسئولیت شکارچیان محیط بانان(مسئولیت عمومی)

در این بیمه نامه موضوع بیمه شکارچیان و محیط بانانی هستند که در جریان شکار یا انجام وظایف محیط بانی به اشخاص ثالث آسیبی واردکنند ودر پی حادثه  فوت شخص یا هزینه پزشکی را در بر داشته باشد همچنین خسارت های مالی نیز تحت پوشش قرار میگیرد.. این بیمه نامه در صورت وجود مجوز قانونی برای فعالیت بیمه شونده ارائه می شود.

بیمه مسئولیت رایانه(مسئولیت عمومی)

در این بیمه افرادی که دارای رایانه می باشند میتوانند  با مراجعه به هر یک از نمایندگیها و شعب بیمه ایران در سراسر کشوردستگاه رایانه خود را بیمه کنند ارائه فاکتور خرید در زمان صدور بیمه نامه الزامیست و بیمه گذار با  پرداخت یک درصد ارزش رایانه به عنوان حق بیمه این بیمه نامه را به مدت یکسال خریداری میکند.شایان ذکر است که برای کسانی که تعداد قابل توجهی دستگاه رایانه در اختیار دارند میتوانند از تخفیف برخوردار شوند به ازای هر 50 دستگاه رایانه 10% ،51 الی 100 دستگاه 15% و برای 101 دستگاه به بالا 20% تخفیف در حق بیمه اعمال می گردد.

موضاعاتی که برایتان شرح داده شد مواردی از زیر شاخه های بیمه نامه مسئولیت عمومی  میباشد . بارها و بارها شنیده اید که حادثه هیچ گاه خبر نمیکند و این هوشیاری شما است که قبل از حادثه اقدام به خریداری بیمه نامه کنید .و بهتر است بدانید که شما در قبال کسانی که کارگر یا کارمند شما میباشند مسئول هستید و در صورت بروز حادثه باید خسارت پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *