چرا باید بیمه عمر داشته باشیم ؟

امروزه در تمام جوامع و کشورهای پیشرفته بیمه عمر جایگاه  بسیار قوی و مناسبی دارد

بیمه عمر یکی از برترین بیمه های زندگی میباشد  که فرد بیمه شده را از چندین مزایا برخوردار می باشد  و صرفا بیمه نامه تک بعدی نیست حال می خواهیم تک به تک در مورد مواردی که در این بیمه نامه  ارائه میشود  صحبت کنیم  در مرحله اول بهتر است در مورد وازه بیمه عمر توضیح دهیم  در این بیمه نامه فردی که بیمه میشود اگر بنا به دلیلی فوت شود (به غیر از موارد استثنا در شرایط عمومی ) مبلغی به عنوان سرمایه فوت به بازماندگان پرداخت میشود البته خود بیمه گزار میتواند در زمان حیات خود مشخص کند که سرمایه فوت به چه کسانی برسد .چنانچه اگر فوت در اثر حادثه باشد با توجه به انتخاب پوشش فوت  در اثر حادثه مبلغی مازاد  بر بیمه عمر عادی  به بازماندگان  پرداخت خواهد شد فرد بیمه شده میتواند  در زمان صدور بیمه نامه  این پوشش را انتخاب کند که از یک تا سه  برابر بیمه عمر عادی  شخص قابل ثبت میباشد. مزیت دیگر این بیمه نامه  تحت پوشش قرار دادن  فرد بیمه شده در قبال حوادث  می باشد که جبران هزینه های پزشکی  نقص عضو و از کار افتادگی را بر عهده خواهد داشت یکی از مهمترین ویژگی های این بیمه نامه  جبران هزینه های امراض خاص و سرطان می باشد که بعد از گذراندن مدت انتظار 4 و 6 ماهه  فرد بیمه شده  اگر مبتلا به عارضه های ذکر شده شود میتواند از کمک هزینع برای درمان استفاده کند. موارد ذکر شده مربوط  به پوشش های درمانی و حوادث این بیمه نامه می باشد از مبحث درمانی خارج میشویم  و به سراغ مزایای  مالی این بیمه نامه میرویم در این بیمه نامه  حق بیمه نامه  های پرداخت شده توسط بیمه گزار سوخت نخواهد شد و به صورت یک سپرده ذخیره میشود و در انتهای قرارداد کل مبالغ پرداختی  به علاوه سود محاسبه شده در مدت قرارداد به عنوان ذخیره ریاضی به بیمه گزار قابل پرداخت خواهد بود .

دریافت وام بیمه عمر

دریافت وام بدون هیچگونه تشریفات اداری و بدون نیاز به ضامن، یکی از مزایای بیمه عمر می‌باشد. در واقع در این روش بیمه‌گذار می‌تواند در زمان مورد نیاز از مجموع حق بیمه پرداختی و سود تعلق گرفته به آن، استفاده مناسبی کرده و نیاز مالی خود را با دریافت وام برطرف کند.
این نکته قابل ذکر است که بیمه‌گذار بدون نیاز به بازخریدی بیمه‌نامه می‌تواند وام را دریافت نماید و از اندوخته بیمه عمر خود استفاده کند. همچنین دریافت وام هیچ‌یک از پوشش‌های بیمه‌نامه را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.
برخی از این شرایط در شرکت‌های بیمه ثابت و برخی دیگر متفاوت است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شرایط دریافت وام بیمه

دریافت وام دارای یک سری شرایط کلی طبق موارد زیر می‌باشد.

  • بدون نیاز به ضامن و هیچگونه تشریفات اداری است.
  • سود متعلق به وام حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمینی متعلق به بیمه‌نامه عمر است.
  • بیمه‌گذار می‌تواند بعد از تسویه کامل وام قبلی، به دفعات از اندوخته بیمه عمر خود وام دریافت کند.
  • بیمه‌گذار برای دریافت وام ، نباید هیچ قسط عقب افتاده‌ای داشته‌باشد.

توجه به این نکته بسیار ضروری است که هرچه مقدار حق‌بیمه پرداختی و اندوخته شخص بیمه‌گذار بیشتر باشد وام تعلق گرفته به او بیشتر خواهدبود.
در ادامه به شرایطی که در شرکت‌های بیمه متفاوت هستند، خواهیم پرداخت.