مجله بیمه ایران

بیمه مان چیست و چه مزایایی دارد؟

بیمه مان چیست؟

شاید برایتان واژه بیمه مان کمی مبهم به نظر بیاید و ذهنتان را سوالی درگیر کند که منظور از بیمه مان چیست آیا فقط مربوط به فوت میباشد ؟ آیا شخص را فقط در مدت بیمه نامه، تحت پوشش بیمه مان یا بیمه مان قرار میدهد ؟

در پاسخ به سوالاتتان بهتر است بگوئیم بیمه های مان از پرطرفدارترین بیمه ها در جهان میباشد و حتی در بعضی از کشورها شاهد آن هستیم که افراد چندین بیمه نامه برای خود تهیه میکنند و اهمیت بسیار بالایی به این بیمه نامه میدهند . بیمه های زندگی به عنوان تضمینی در طول مدت حیات  افراد به حساب می آید و دلیل آن این است که فرد را در قبال خطر فوت و حادثه تحت پوشش قرار میدهد و علاوه بر آن پوشش های امراض خاص و درمان سرطان هم در این بیمه نامه قرار داده شده  تا در زمان لازم فرد بتواند هزینهای پزشکی مربوطه خود را از این بیمه نامه تامین کند. تصور کنید که شما  با پرداخت مبالغی اندک  و به صورت سالانه،شش ماه،سه ماهه یا حتی ماهانه  بتوانید اندوخته ای  برای دوران بازنشستگی و کهنسالی خود جمع‌آوری کنید یا حتی این امکان برایتان فرهم شود که برای فرزندانتان سرمایه گذاری کنید  تا در  دوران جوانی با توجه به نیازهایشان بتوانند از آن استفاده کنند. همین مبالغ اندک میتواند پشتوانه آینده شما باشد د و در دوران بازنشستگی مستمری بگیرید. در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه میتوانید با پرداخت هزینه ای اندک  از تمام مزایای بیمه نامه برخوردار شوید                                                                                                                                                                                                                                          بیمه زندگی مان  یکی از جدید ترین طرح های بیمه های عمر و سرمایه گذاری شرکت سهامی بیمه ایران  میباشد . این شرکت تاکنون طرح های متنوعی در این رشته ارائه کرده استبه عنوان مثال بیمه جامع زندگی که در آن شخص بیمه گذار در رابطه با خطر فوت ، فوت حادثه، از کار افتادگی و نقص عضو ، دریافت مستمری از کار افتادگی و پوشش امراض خاص و درمان سرطان تحت پوشش قرار میگیرد .در واقع بیمه زندگی مان با همان پوشش ها اما با تعهد ات بیشتر شخص بیمه شده را حمایت میکند

بابررسی شرایط بیمه مان ایران متوجه می‌شویم که این بیمه نامه علاوه بر پوشش هایی که به شخص بیمه شده ارائه میدهد امتیاز سرمایه گذاری بلند مدت را هم برای شخص فراهم میکند                                                                                                  

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۹۸۰۳۰۱  –   ۰۲۱-۸۸۹۸۰۳۹۰

سرمایه‌گذاری بلندمدت

دراغلب بیمه نامه ها  حق بیمه ای که پرداخت میشود به این معنی است که فرد بیمه گزار برای مدت مشخصی بیمه نامه را خریداری میکند وزمانی که مدت بیمه نامه به پایان برسد بیمه نامه فاقد اعتبار میباشد . یکی از بهترین مزایای بیمه زندگی مان این است که تمام حق بیمه هایی که شخص در طول مدت قرارداد پرداخت میکند، نتنها  انتهای قرار داد به بیمه گزار بر میگردد.بلکه سود آن نیز محاسبه و به بیمه گزار پرداخت  خواهد شد  .   

خدمات بیمه زندگی مان

 • (در صورت بروز فوت عادی)  پوشش سرمایه فوت عادی تا سقف 500 میلیون تومان
 • پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه تا سقف سه برابر سرمایه فوت عادی( در این پوشش هم سرمایه فوت عادی پرداخت خواهد شد هم سرمایه حادثه به علاوه ارزش بازخرید)
 •    پوشش غرامت نقص عضو کلی و جزیی دائم ناشی از حادثه تا سقف 100 میلیون تومان
 •  پوشش غرامت بیماری های سکته قلبی ، سکته مغزی ،کرونا ، جراحی عروق کرونر قلب ، پیوند اعضای بدن تا سقف 20 میلیون تومان
 • پوشش  کمک هزینه درمان بیماری سرطان تا سقف 30 میلیون تومان
 • پوشش پرداخت هزینه های پزشکی ناشی از حادثه تا سقف 5 میلیون تومان
 • امکان دریافت مستمری در پایان مدت بیمه نامه
 • معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی دائم و کامل بیمه شده ناشی از حادثه  و پرداخت مستمری  در صورت از کار افتادگی
 • امکان دریافت وام ازمحل اندوخته  بیمه نامه بدون ضامن تا 90 درصد ارزش بازخرید بعد از گذشت 2 سال از صدور بیمه نامه
 • امکان فسخ قرارداد در طول مدت بیمه نامه طبق ارزش بازخرید در جدول بیمه نامه
 • امکان خرید بیمه نامه از بدو تولد
 • امکان تعیین  میزان ضریب افزایش سالیانه  به دلخواه بیمه گذار از 5 درصد الی 20 درصد
 • امکان پرداخت حق بیمه به صورت یکجا، سالیانه ، شش ماه یکبار، سه ماه یکبارو ماهانه
 • امکان پرداخت مبلغی مازاد بر حق بیمه مقرر، به عنوان آورده اولیه به بیمه گر در شروع قرارداد جهت تقویت ارزش بازخریدی بیمه نامه

بیماریهای تحت پوشش امراض خاص در بیمه مان

بیماری های تحت پوشش در این بیمه نامه عبارتست  از هر گونه عارضه جسمی و یا اختلال در اعمال طبیعی اعضاء و جهاز مختلف بدن که ناشی از بروز سکته قلبی، سکته مغزی،جراحی عروق قلبی (کرونر)، و پیوند اعضای اصلی بدن انفارکتوس (قلبی) سکته (Myocardial Infarction) :عبارت است از، از بین رفتن بخشی از بافت عضله قلب در نتیجه خون رسانی ناکافی، این تشخیص بر اساس وجد حداقل دو یافته از یافته های زیر صورت می گیرد: 

 1.  وجود تاریخچه ای از درد سینه ای. 
 2. تغییرات جدید در نوار قلب (E.C.G) .
 3.  افزایش آنزیم های قلبی.

جراحی عروق قلب (کرونری) (Coronary Artery Bypass Graft) : عبارت است از انجام عمل جراحی قلب باز به وسیله گرافت عروق کرونر (CABG) برای ترمیم یک رگ یا بیشتر از عروق قلبی که تنگ و یا مسدود شده باشند. لزوم انجام عمل جراحی باید به وسیله آنژیوگرافی عروق کرونر تایید شده باشد. آنژیوپلاستی یا هر نوع اقدام دیگری که از طریق روش های داخل عروقی انجام می گیرد از این پوشش مستثنی هستند.

امتیاز دیگر این بیمه نامه داشتن پوشش در مان سرطان به صورت جداگانه است .فرد بیمه شده میتواند در صورت احتیاج به استفاده از این پوشش به صورت جداگانه از پوشش امراض خاص،تا سقف تعیین شده کمک هزینه درمان دریافت کند

معمولا افراد تصور میکنند که بیمه یک هزینه است و بیمه زندگی هم هزینه دارد و شاید کارایی نداشته باشد و به کارشان نیاید اما باید بدانید که بیمه   مان  بیمه ایست قوی و انعطاف پذیر برای محافظت از زندگی و خانواده و عزیزان شماکه در مواقع اضطرار به کمک شما می آید و مشکلات امروز و فردای شما را در نظر گرفته و به حل آنها کمک می کند” بیمه واژه  مان از مخفف سه کلمه ماندگاری ،امید و نشاط  تشکیل شده است و مفهومه این را دارد که این بیمه نامه در تمامی مراحل زندگی همراه شما خواهد بود .

ممکن است در بعضی مواقع  بیمه نامه فقط منوط به به یک نیاز شما تعبیه شده باشد ، اما بیمه زندگی ” مان ” متناسب با خواسته ها و نیاز های شما طراحی شده و می تواند مهمترین نیاز های شما را برآورده سازد .

سود تضمینی بیمه مان

در رابطه با سود بیمه های عمر بهتر است بگوئیم محاسبه سود تضمینی در واقع تضمین بیمه مرکزی بر این بیمه نامه ها را به همراه دارد . بر اساس آخرین مصوبه بیمه مرکزی،در همه شرکت های بیمه سود تضمینی تقریبا یکسان است میزان محاسبه این سود   به این گونه است: که در 2سال اول 16 درصد ، در 2 سال دوم 13 درصد و مازاد برآن 10 درصد . این سود به بیمه‌گذاران بیمه مان پرداخت می‌شود

با توجه به اتفاقات ناگوارو مشکلات مالی  که در این چندسال اخیر برای موسسات مالی و اعتباری رخ داده است، .

پرداخت شدن  سود تضمینی از جانب  بیمه مرکزی به بیمه نامه‌های عمر  می‌تواند پشتوانه ای جهت پرداخت مطالبات بیمه نامه هایی که تحت پوشش این موسسات هستند باشد. سود تضمینی چیست؟ می‌توان گفت که میزان سود تضمینی حداقل سودی است که به بیمه‌نامه‌های عمر پرداخت می‌شود و هیچ گونه خللی در آن وارد نخواهد شد حتی در اوضاع بد اقتصادی هم هیچ آسیبی به این بیمه نامه وارد نمیشود و تمام و کمال طبق جدول پیوست بیمه نامه قابل پرداخت خواهد بود . در واقع یکی از برتری‌های بیمه مان نسبت به  سپرده گذاری بانکی ، میزان سود تضمینی است که از اول قرارداد میزان این سود مشخص بوده و در طول مدت داشتن بیمه مان بر همین منوال پرداخت سود تضمینی انجام می‌گیرد. اما میزان سود دهی بانک به صورت سالانه اعلام می‌شود و ممکن است در طول مدت چند سال میزان این سود متغیر باشد در بیمه های عمر میزان سود تضمینی بسته به شرایط بیمه نامه محاسبه خواهد شد و شرایط برای همه یکسان نیست و عواملی در آن دخیل است که در جدول ارزش بازخرید تاسیر گذار است.

سود مشارکت بیمه مان

در بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری مازاد بر سود تضمینی  سود مشارکت به بیمه‌نامه‌های عمر تعلق میگیرد درصد سود مشارکت در هر شرکت بیمه متغیر است  و هر شرکت در هر سال میزان سود خود را برآورد کرده و به بیمه گذاران خود پرداخت میکند. تعداد سال‌های فعالیت شرکت بیمه و نحوه عملکرد این شرکت در چند سال گذشته و میزان سود مشارکتی که شما میتوانید ببینید که هر شرکت بیمه در چند سال قبل چه مقدار سود مشارکت  پرداخت کرده تا بتوانید انتخاب بهتری نسبت به تهیه بیمه مان داشته باشید اینها  همه مواردی هستند که شما می‌توانید با بررسی این موارد شرکت بیمه‌ای که سود دهی امن و بالایی را داشته انتخاب کنیدو سپرده گذاری خود را در آن انجام دهید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *