اخبار شرکت

بخشودگی 100 در صدی جریمه دیرکرد بیمه نامه شخص ثالث

بخشودگی صد درصدی جریمه دیرکرد بیمه نامه شخص ثالث

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه ثالث تمامی وسائل نقلیه تا پایان بهمن 1397

رئیس کل بیمه‌ی مرکزی از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تمامی وسایل نقلیه تا پایان بهمن ماه خبر داد.

رئیس بیمه‌ی مرکزی در نشست خبری با خبرنگاران از بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث تا آخر بهمن ماه خبر داد. بر اساس اظهارات سلیمانی به مناسبت دهه فجر قرار است جرائم دیرکرد بیمه ثالث وسایل نقلیه حذف شود. این طرح بلافاصله به تایید وزیر اقتصاد رسیده و از 12 تا 30 بهمن ماه قابل اجراست.

بنابراین تمام خودروها تا پایان بهمن ماه شامل بخشودگی 100 درصدی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهند شد. مالکان خودروها می‌توانند تا پایان بهمن ماه، بدون پرداخت جریمه‌ی دیرکرد نسبت به تمدید بیمه‌نامه‌ی شخص ثالث خود اقدام کنند و از طرح بخشودگی بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

بعد از تایید و اعلام موافقت وزیر اقتصاد لزوم اجرای این طرح به شرکت ها ابلاغ شده و افراد با مراجعه به شعبات شرکت های بیمه ای می‌توانند نسبت به تمدید بیمه نامه های خود اقدام کنند.

طرح بخشودگی جرائم دیرکرد شامل کدام خودروها می‌شود؟

مالکان تمام وسایل نقلیه، ازجمله خودروهای سواری، تاکسی، کامیون و اتوبوس، می‌توانند بدون پرداخت جریمه دیرکرد، بیمه ثالث خود را تمدید کنند. همچنین رانندگان موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی فاقد بیمه فرصت بیشتری در اختیار دارند و از 12 بهمن به مدت 6 ماه می‌توانند از طرح بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث استفاده کنند.

به این ترتیب تمام افرادی که بلافاصله بعد از انقضای بیمه نامه نسبت به تمدید آن اقدام نکرده اند و مشمول جریمه‌ی دیرکرد شده اند، اگر تا پایان بهمن ماه بیمه ثالث خود را تمدید کنند، لازم نیست مبلغی به عنوان جریمه بپردازند. البته لازم به ذکر است مهلت اجرای طرح بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث تا پایان بهمن ماه سال جاری می‌باشد و افرادی که بعد از زمان مقرر اقدام به تمدید بیمه ثالث خود میکنند مثل گذشته باید جریمه دیرکرد را بپردازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *