مجله بیمه ایران

پوشش های بیمه بدنه بیمه ایران

چرا بیمه بدنه؟

بیمه بدنه از جمله بیمه هایی است که خیال شما را در برابر حوادث روزانه راحت میکند . در دنیای امروزی با توجه به افزایش روند تولیدات خودرو و عرضه آن به بازار و در پی آن شلوغ شدن بیش از حد خیابان ها و معابر و همچنین بالا رفتن ارزش خودرو ها  اقدام جهت تهیه بیمه بدنه امری ضروری است . زمانی که شما اتومبیلی خریداری میکنید مطمئنا به فکر آن هستید که از سرمایه خود به نحو احسن نگهداری کنید تا آسیبی به آن نرسد و خطری آن را تهدید نکند. حال چگونه باید از اتومبیل خود  محافظت کنیم؟

افرادی هستند که با طرز فکر اشتباه فکر میکنند داشتن بیمه بدنه به نفعشان نیست و یک هزینه مازاد است !برای مثال فردی میگوید که منزل من دارای پارکینگ میباشد و احتیاجی به بیمه بدنه نیست !باید بگوئیم که شاید اتومبیل شما تا حدودی  از گزند سرقت کلی در امان بماند اما در برابر دیگر آسیب ها چه میکنید حوادثی از قبیل بلایای طبیعی  ریزش دیوار و انفجار و آتش سوزی  داخل ساختمان و مواردی از این قبیل .

پوشش های بیمه بدنه بیمه ایران تمام حوادثی که ممکن است برای اتومبیل شما اتفاق بافتد را پیش بینی کرده و تحت پوشش قرار داده است .

پوشش های بیمه بدنه بیمه ایران

پوشش های بیمه بدنه ( اصلی)

در بیمه بدنه بیمه ایران زمانی که اقدامات اولیه مانند نرخ دهی و در خواست کارشناس جهت رویت  اتومبیل انجام میشود بعد از آن به مرحله صدور بیمه نامه خواهیم رسید .پوشش های اصلی بیمه بدنه شامل سرقت کلی ، تصادفات  و آتش سوزی  می باشد این پوشش ها به صورت انتخابی نیست و از ارکان اصلی بیمه بدنه میباشد و قابل حذف نیست .

پوشش های اختیاری بیمه بدنه ایران

یکسری از پوشش های بیمه بدنه به صورت انتخابی میباشد . به این معنی که شما  پوشش های دلخواه تان  را میتوانید انتخاب کنید

و بسته به مقدار انتخاب پوشش حق بیمه پرداخت میکنید .پوشش های اختیاری  بیمه بدنه  شامل بلایای طبیعی،شکست شیشه به تنهایی و به عللی غیر از خطرات اصلی ، رنگ –اسید- مواد شیمیایی،سرقت در جای کلیه قطعات خودرو،کشیدن میخ و اشیای نوک تیز و مشابه آن بر روی بدنه خودرو،پوشش استفاده از اتومبیل در خارج از کشور ،افزایش ارزش وسیله نقلیه جزئی وکلی (25%،50%100%)

پوشش های  بیمه بدنه (بلایای طبیعی)

جبران خسارت در اثر بروز بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان ،صاعقه، گردبادو… اگر شما این پوشش بیمه ای را خریداری کنید اتومبیل خود را در رابطه با اینگونه مسائل بیمه کرده اید با توجه به این که کشور ما یکی از زلزله خیز ترین کشورها می باشد و علاوه بر آن با توجه به روند تر سالی و شروع باران های سیل آسا این خطرات همواره تهدید جدی برای شما و سرمایه شما خواهد بود.

پوشش  های بیمه بدنه (شکست شیشه )

عواملی  که منجر به شکسته شدن شیشه اتومبیل میشود مانند سرد و گرم شدن  که منجر به شکست شیشه خواهد شد یا زمانی که در اثر سرقت قطعات شیشه شکسته خواهد شد.

پوشش  های بیمه بدنه (سرقت قطعات و لوازم خودرو)

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در محلی اتومبیل خود را پارک کرده  چند ساعتی از آن دور بوده اید و هنگامی که به اتومبیل خود مراجعه کرده اید شاهد سرقت قطعه ای از خودرو بوده اید مثال ضبط اتومبیل . در این گونه موارد با داشتن این پوشش بیمه ای میتوانید خسارت وارد شده را جبران نمائید.

پوشش های بیمه بدنه(رنگ-اسید-مواد شیمیایی)

اگر رنگ اسید و مواد شیمیایی بر روی بدنه اتومبیل شما بریزد و باعث بروز خسارت شود با داشتن این پوشش میتوانید خسارت خود را از محل بیمه نامه جبران کنید

پوشش های بیمه بدنه(اشیاء نوک تیز مانند میخ و موارد مشابه)

در مواردی شاهد آن بوده ایم که اشیاء نوک تیز به بدنه اتومبیلمان آسیب وارد کرده است یا در هنگام تردد در اثر اصابت شئ نوک تیز قسمتی از بدنه دچار آسیب شده باشد . بهتر است این پوشش را خریداری کنیم تا در مواقع لزوم بتوانیم از آن استفاده کنیم

نوسانات قیمت

در یکی دو سال اخیر شاهد نوسانات بسیار زیادی در بازار خودرو بوده ایم و قیمت ها بسیار متغیر بوده است .زمانیکه شما بیمه بدنه خریداری میکنید مبلغی که به عنوان ارزش وسیله نقلیه در بیمه نامه ثبت میشود به عنوان حد غرامت بیمه تعیین میشود واگر ارزش اعلام شده خلاف بر واقعیت اعلام شده باشد طبق ماده 10 قانون بیمه شرکت بیمه گر میتواند از میزان خسارت پرداختی کسر نماید.

پوشش غرامت عدم استفاده از وسیله در زمان تعمیرات

این پوشش برای زمانی است که اتومبیل شما به علت تعمیرات و نقص فنی  در تعمیرگاه است وشما  امکان استفاده از آن را ندارید.

البته لازم به ذکر است که مدت زمان لازم برای تعمیر خودرو حداکثر به مدت سی  روز ، توسط کارشناس تخمین زده خواهد شد و در نهایت سه روز از آن به عنوان فرانشیز کسر میگردد.

پوشش های بیمه بدنه( خارج از کشور)

این پوشش برای زمانی میباشد که شما قصد خروج از کشور با وسیله شخصی خود را دارید و در برابر حوادث احتمالی میتوانید اتومبیل خود را بیمه کنید

پوشش خارج از کشور در بیمه بدنه بیمه ایران این اطمینان را به شما میدهد که اگر خودروی شما در حین سفر دچار خسارت های تحت پوشش این بیمه نامه شد بتوانید از آن استفاده کنید و خسارت های وارده را جبران کنید البته پوشش سرقت در جا در خارج از کشور از این قاعده مستثنی  می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *