02188980301

پوشش بیمه ایران برای ویروس کرونا

آشنایی با ویروس کرونا

ویروسی که جهان را در برگرفته است و از خانواده ویروس کرونا میباشد .ویروس نوظهوری که هنوز قربانی میگیرد و غیر قابل کنترل  است و حالت رفتاری متفاوتی از خود نشان داده است .

کرونا ویروس   برای اولین باردر ماه دسامبر 2019 در کشور چین و در شهر ووهان به صورت بروز اختلالات تنفسی و بدون علت در افراد ظاهر شد.منشا کرونا ویروس از حیوان به انسان بوده و میتواند مانند یک سرما خوردگی ساده باشد یا شدیدتر به صورت بیماریه ذات الریه خود را نشان دهد .  این ویروس به گونه ای بود که واکسن ها و شیوه های درمان نوین هم بر روی آن بی فایده بود و بعد از گذشت  مدت زمانی مشخص شد که این نوع ویروس از دسته خانواده ویروس های همه گیر میباشد و با سرعت بسیار بالا تمام جهان را در بر گرفت. و تاکنون با گذشت نزدیک به 8 ماه همچنان درمانی برای آن یافت نشده است و محققان به این نتیجه رسیده اند که ساخت واکسن این ویروس ماه ها زمان خواهد برد با توجه به این موضوع بهتر است بگوییم که پیشگیری بهتر از درمان است بهترین روش جهت پیشگیری شستن مکرر دست ها با آب و صابون میباشد اگردسترسی به آب و صابون نداشتید میتوانید از محلول ها و ژل های ضدعفونی کننده یا الکل 70 درصد استفاده کنید.

ازعلائم این بیماری میتوان به سرفه های خشک تب و سردرد و اختلالات تنفسی اشاره کرد . این ویروس از طریق سرفه و عطسه فرد بیمار و یا لمس کردن سطوح آلوده و بعد از آن دست زدن به دهان و بینی قابل انتشار خواهد بود

اگر هرگونه علائمی را در خود احساس کردید حتما به پزشک مراجعه کنید به دلیل نهفته بودن این ویروس و اینکه در چند روز اول بیماری خود شخص اصلا متوجه آن نخواهد شد که ناقل این ویروس مرموز است حدالامکان از دست دادن روبوسی و در آغوش کشیدن افراد .خود داری کنید  و در هنگام عطسه یا سرفه حتما جلوی دهان و بینی خود را بگیرید و از پخش شدن قطره های تنفسی  در فضا جلوگیری کنید.

بیمه پوشش ویروس کرونا
  • پس سعی کنید فاصله خود را با افراد به اندازه 1.5 تا 3 متر رعایت کنید
  • حدالامکان در خانه بمانید و درصورت لزوم مراجعه به اماکن عمومی از ماسک استفاده کنید
  • سعی کنید از مراجعه به  رستوران ها و فست فودها خود داری کنید و ترجیحا از  غذای خانگی  استفاه کنید
  • ماسک و دستکش مصرفی خود را درون کیسه گذاشته و در سطل زباله بیاندازید.
  • افرادی که دچار سابقه بیماری های  قبلی مانند عارضه های قلبی و ریوی هستند بیشتر مورد حمله این ویروس قرار خواهند گرفت و به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن مبارزه سخت تری نسبت به افراد سالم با این ویروس را دارند .

با توجه به اینکه هنوز واکسن این ویروس ساخته نشده است و درمان قطعی  ثبت نگردیده است بهترین روش جهت کنترل وضعیت این ویروس فاصله گذاری اجتماعی میباشد .و تک تک ما موظف به رعایت این اصل هستیم زیرا حضور غیر ضروری ما در مکان های عمومی ممکن است جان خود و دیگران را به خطر بیاندازد .

تحت پوشش قرار گرفتن ویروس کرونا در پوشش امراض خاص بیمه ایران

پوشش امراض خاص در بیمه های عمر و سرمایه گذاری ارائه میشود که از خدمات نوین بیمه ای محسوب میشود . در این پوشش شخص بیمه شده در مقابل امراض خاص مانند سکته قلبی ،سکته مغزی و ….. خود را بیمه میکند و میتواند تا سقف قابل پرداخت از این پوشش استفاده کند . در زمان ثبت بیمه نامه، فرد بیمه شده اگر دارای سابقه قبلی بیماری باشد حتما باید نظریه پزشک معتمد شعبه در نظر گرفته شده باشد سپس صدور بیمه نامه انجام شود .

شرکت بیمه ایران به عنوان اولین  شرکت بیمه اقدام به ارائه پوشش دهی کرونا در پوشش امراض خاص نموده است .

بیمه ایران این امکان  را برای افرادی که تحت پوشش بیمه های زندگی قرار دارند  فراهم نموده است

این شرکت بزرگ بیمه اعلام کرده است : به منظور رفاه حال  بیمه گذاران بیمه های زندگی این شرکت و پایین آمدن استرسی که حاکم بر جامعه  شده است، بیمه ‏شدگان بیمه نامه های زندگی شامل بیمه نامه های  جامع زندگی  ، «زندگی مان» و «سپاس ایران» را که نسبت به دریافت پوشش تکمیلی ‏بیماری های خاص در زمان صدور بیمه نامه خود اقدام کرده باشند، در صورت مبتلا شدن به بیماری کرونا تا سقف تعیین شده تعهدات میتوانند از  پوشش بیمه ای ‏بیماری های خاص استفاده کنند.‏

بیمه گذارانی  که مبتلا به این ویروس شده اند میتوانند با مدارک خود (اصل بیمه نامه،مدارک پزشکی دال بر بیماری ،کارت شناسایی )به شعب بیمه ایران مراجعه کنند.

این اقدام شرکت بیمه ایران  باتوجه به  شرایط موجود در کشور و ورود ویروس کرونا و بالارفتن تعداد مبتلایان به این ویروس ، با مد نظر قرار گرفتن  تعهدات درج شده در جدول ارزش باز خرید بیمه نامه  ( با در نظر گرفتن زمان ابتلای بیمه شده )، بدون تغییر در سایر تعهدات پوشش مذکور انجام می شود.‏

مدیریت بیمه اشخاص بیمه ایران اعلام کرد، با توجه به ماهیت بیمه های زندگی،اگر فوت بیمه شدگان بیمه نامه های زندگی به دلیل ابتلابه بیماری کرونا باشد ، پرداخت غرامت فوت آنان براساس تعهداتی که در بیمه نامه آنها درج شده است ،قابل پرداخت میباشد.

در ادامه هم شایان ذکر است که دریافت اثر انگشت در بیمه های زندگی الزامی بوده اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و امکان انتقال این ویروس از طریق لمس سطوح عمومی تا پایان سال جاری الزامی به دریافت اثر انگشت از بیمه گذاران نیست .

همچنین بیمه ایران به منظور قدر دانی از پرسنل مراکز درمانی کل کشور ،طرح تخفیف ویژه حافظان سلامت را ارائه کرده است که این عزیزان میتوانند جهت صدور انواع بیمه نامه در این شرکت از تخفیف ویژه برخوردار شوند.

پوشش بیمه ایران برای ویروس کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top