مجله بیمه ایران

بیمه عمر بیمه ایران

کدام شرکت بیمه را برای بیمه‌نامه عمر انتخاب کنیم؟

بیمه عمر و پس انداز از آن دسته بیمه نامه هایی میباشد که به انتخاب شخص بیمه گذار شرایط آن تعیین میشود و در رابطه با پرداخت مبلغ دست بیمه گذار باز است و میتواند مقدار حق بیمه و نحوه پرداخت آن را به دلخواه خود مشخص کند و از دیگر مزایای این بیمه نامه این است که تمامی اقشار بیمه نامه میتوانند از ان بهره مند شوند حتی از بدو تولد!

هر شخصی که در نظر داشته باشد یک بیمه نامه عمر خریداری کند احتمالا سوالاتی در این زمینه برایش پیش خواهد آمد که اصلا شرایط این بیمه نامه به چه صورت است؟ یا از چه شرکتی خریداری کند بهتر است؟ و سوالاتی از این قبیل. انتخاب شرکت بیمه و استعلام از شرایطی که در بیمه‌نامه ارائه می‌شود بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند تاثیر بسزایی در خرید موفق یک بیمه نامه داشته باشد.

شرکت‌های بیمه‌ای زیادی در این زمینه فعالیت دارند اما بیمه ایران یکی از شرکت‌های برتر در زمینه فروش بیمه عمر می‌باشد و توانسته رضایت بسیاری از افراد را در این زمینه جلب کند و در کنار خدمات دیگر خود مانند بیمه‌بدنه، ثالث، مسئولیت و …طرح های مختلفی از بیمه عمر را ارائه دهد. یکی از جدیدترین طرح‌های شرکت بیمه ایران طرح بیمه زندگی مان میباشد اما قبل از آن بهتراست مختصری از سابقه بیمه ایران را برایتان توضیح دهیم :

شرکت بیمه ایران از آذرماه  ۱۳۱۴ در صنعت بیمه ایران شروع به فعالیت کرد. مشهد، اصفهان، همدان، اهواز، بوشهر از جمله شهرهایی بودند که توانستند اولین فعالیت بیمه‌ای خود را تحت نظارت بیمه ایران آغاز کنند.

 اکنون بعد از سپری شدن 85 سال، از تاسیس این شرکت دارای 205 شعبه فعال در سطح کشور در قالب مجتمع خدمات بیمه‌ای میباشد همچنین لازم به ذکر است که بیمه ایران در خارج از کشور هم فعالیت خود را ادامه داده و در حال حاضر دارای 12 شعبه فعال میباشد با این حساب میتوان گفت که با افتخار بیشترین سهم از بازار بیمه و بزرگترین شبکه فروش بیمه در دست بیمه ایران است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۹۸۰۳۰۱  –   ۰۲۱-۸۸۹۸۰۳۹۰

بیمه ایران از آن دسته شرکت هایی است که در عرضه بیمه عمر تنوع بالایی دارد وبیمه زندگی مان یکی از این طرح‌ها است که در واقع بیمه عمر و سرمایه گذاری محسوب می شود، که هم جنبه سود دهی دارد و هم شخص بیمه‌گذار را در قبال حوادث و مواردی از بیماری‌ها تحت پوشش قرار میدهد

در این طرح علاوه بر پس انداز و اندوخته سازی پوشش‌هایی که در نظر گرفته شده بسیار جامع است و بیمه‌گذار را برای انتخاب بهترین بهترین بیمه عمر کمک میکند، بیمه‌ای کامل و متناسب برای هر سن وهر شخص و مورد نیاز افراد جامعه است.

در این بیمه نامه عواملی مهمی موثرند که هم در میزان سود دهی و سرمایه گذاری و هم در استفاده از پوشش های تکمیلی این بیمه نامه تاثیر گذارند که در ادامه توضیح داده میشود.

1-میزان حق بیمه پرداختی بیمه عمر بیمه ایران

از مواردی که توسط شخص بیمه گذار انتخاب میشود میزان پرداخت حق بیمه در مدت قرارداد میباشد و به اینصورت است که هر چقدر پرداختی شخص بالاتر باشد  میزان سرمایه گذاری و پوشش های انتخابی بالاتر میرود و از مزایای خوب این بیمه نامه این است که مبالغ پرداختی از بین نمیرود و بصورت سپرده باقی میماند .

2-سن

سن از جمله مواردی است که در این نوع بیمه نامه ها تاثیر زیادی دارد، به اینصورت که هر چقدر سن بیمه شده در زمان عقد قرارداد کمتر باشه نتیجه بهتری در انتهای قرارداد به دست خواهد آمد شایان ذکر است که در این بیمه نامه افراد از بدو تولد تا سن 70 سالگی میتوانند تحت پوشش قرار بگیرند اما در نهایت مجموع سن بیمه شده و بیمه گذار نباید بالاتر از 70 سال باشد.

با یک مثال بیشتر برای شما توضیح میدهیم: اگر یک فرد 20 ساله و یک فرد 40 ساله هردو  با شرایط یکسان و حق بیمه پرداختی به یک میزان این بیمه نامه را خریداری کنند. در انتهای قرارداد میبینیم که ارزش بازخرید یا همان مبلغ نهایی فرد 20 ساله بیشتر از فرد 40 ساله میباشد زیرا ریسک بیمه ای  در هردو مورد متفاوت است

حال یک سوال از شما میپرسیم ،آیا میدانید برای چه افرادی بیمه عمر یک اقدام ضروری است؟

با چند مثال برای شما توضیح خواهیم داد

شما 2 فرد را در نظر بگیرید یکی به عنوان شخصی که پیک موتوری کار میکند و شخص دیگر فردی که در یک اداره به عنوان کارمند اداری مشغول به کار است .مسلمأ خطراتی که در حیطه شغلی پیک موتوری میباشد مانند تصادفات در این خیابان های شلوغ ،خیلی بیشتر است نسبت به فردی که در یک مکان مشخص و تردد کمتر در حال فعالیت است . در اینجا به این نتیجه میرسیم که داشتن یک بیمه نامه عمر برای پیک موتوری بسیار حائز اهمیت است زیرا در بیمه عمر علاوه بر داشتن پوشش سرمایه فوت عادی پوشش سرمایه فوت بر اثر حادثه ،پرداخت هزینه های پزشکی در اثر حادثه و نقص عضو و از کارافتادگی بر اثر حادثه و دریافت مستمری بر اثر حادثه  نیز وجود دارد

3-مدت بیمه نامه

مدت زمانیکه قرار است دراین بیمه نامه شخص تحت پوشش قرار گیرد به عنوان مدت بیمه نامه تلقی خواهد شد و بهتر از بگوییم که هرچه مدت زمان طولانی تر باشد نتیجه مطلوب تری بدست خواهد آمد.کمترین مدت قرارداد 5 سال و بیشترین مدت 30 سال میباشد که به انتخاب بیمه گذار و با توجه به سن شخص انتخاب میشود البته اگر مدت 30ساله هم انتخاب شود الزامی به پر کردن مدت قرارداد نمی‌باشد و میتوان با توجه به جدول بیمه نامه زودتر از موعد ارزش بازخرید را دریافت کرد.

4- نحوه پرداخت حق بیمه

در بیمه عمر بیمه ایران  انتخاب روش پرداخت با شخص بیمه گذار است ، در این بیمه نامه 4 روش پرداختی وجود دارد پرداخت به صورت ماهیانه-هر سه ماه یکبار –هر شش ماه یکبار – پرداخت سالیانه –پرداخت به صورت یکجا 

و تفاوت پرداخت ها در این است که هرچقدر تعداد اقساط کمتر باشد میزان سود دهی و سرمایه گذاری بیمه گذار بالاتر خواهد رفت و در نتیجه ارزش بازخرید بهتری را رقم میزند. مبحثی که لازم به توضیح است، ضریب افزایش حق بیمه است.

با توجه به تورم هر ساله در کشور ثابت نگه داشتن مبلغ حق بیمه به نفع بیمه گذار نمی‌باشد و بهتر است که حق بیمه خود را هر ساله افزایش دهد و در بیمه عمر ایران شخص میتواند از 5 الی 20 درصد به حق بیمه خود ضریب دهد . نکته مثبت دیگری که میتوانیم به آن اشاره کنیم این است که بیمه گذار میتواند شرایط هر سال خود را بررسی کند و نسبت به آن  ضریب حق بیمه را تغییر دهد .

5-پوشش های بیمه زندگی مان بیمه ایران

۵-۱) پوشش سرمایه فوت بیمه عمر

پوششی است که اگر بیمه شده در مدت زمان بیمه فوت کند مبلغ سرمایه فوت به ذینفعان بیمه تعلق میگیرد اگر ذینفعی مشخص نشده باشد طبق گواهی انحصار وراثت به ورثه شخص تعلق میگیرد.

۵-۲) پوشش سرمایه فوت بر اثر حادثه بیمه عمر

اگر فوت شخص بیمه شده بر اثر حادثه باشد و فوت طبیعی نباشد. در این پوشش انتخاب با  بیمه گذار است و میتواند مقدار آن را از 1 الی 3 برابر سرمایه فوت عادی انتخاب کند.  در صورت بروز اتفاق مبلغ سرمایه فوت در اثر حادثه به علاوه سرمایه فوت عادی‌ و ارزش بازخرید بیمه نامه به ذینفعان یا ورثه شخص تعلق میگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۹۸۰۳۰۱  –   ۰۲۱-۸۸۹۸۰۳۹۰

۵-۳) پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه

در این پوشش تا سقف 5 میلیون تومان  به عنوان جبران هزینه های پزشکی  در اثر حادثه  در نظر گرفته شده است که در سال یکبار قابل استفاده میباشد.

شاید این سوال برایتان مطرح شود که فقط افرادی که دارای شغل پر خطری میباشند به این بیمه احتیاج دارند ، اما باید گفت خیر بلکه باید موقعیت هر فرد در نظر گرفته شود به این معنی که دید شما نسبت به این بیمه نامه چیست ؟

ممکن است یک شخص فقط از لحاظ مالی و سود دهی به این بیمه نامه نگاه کند اما شخص دیگری تحت پوشش قرار گرفتن در این بیمه نامه به منظور دریافت خدمات پزشکی را مد نظر  قراردهد،یا شخص دیگری هردو این موارد را بخواهد یعنی هم خودش را تحت پوشش قرار دهد هم ازبهره ای از این بیمه نامه به صورت پس انداز و سپرده گذاری ببرد.

۵-۴) معافیت از پرداخت حق بیمه

اگر شخص بیمه شده  در مدت قرار داد بر اثر حادثه دچار از کارافتادگی شود بیمه ایران تا پایان قرار داد حق بیمه شخص را پرداخت خواهد کرد و بیمه شده معاف از پرداخت حق بیمه خواهد شد.

۵-۵) استفاده از سرمایه از کار افتادگی و پرداخت مستمری

اگر شخص بیمه شده در اثر حادثه دچار از کار افتادگی شود علاوه بر معاف شدن از پرداخت حق بیمه میتواند از سرمایه ازکار افتادگی و مستمری از کار افتادگی که به انتخاب بیمه شده از 1 الی 3 برابر آخرین حق بیمه پرداختی میباشد استفاده کند.

5-6) پوشش امراض خاص

در مدت بیمه نامه شخص بیمه شده در موارد ی که عنوان میشود تحت پوشش میباشد :

هرگونه اختلال و عارضه طبیعی اعضاء  و جهاز مختلف بدن که در اثر سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی( کرونر) پدیدار شود. پیوند اعضای اصلی بدن شامل : قلب، کلیه، ریه، مغز استخوان ،کبد و چشم

8-پوشش درمان سرطان

با توجه با آمار بالای ابتلای سرطان در کشور بیمه ایران با ارائه این پوشش توانسته  از حجم مشکلات شخص در روند بیماری کم کند و خوشبختانه مورد استقبال عموم مردم قرارگرفته است و محدودیت سنی هم ندارد  در این پوشش تا سقف 30 میلیون تومان کمک هزینه بلاعوض در اختیار بیمه شده قرار خواهد گرفت

مواردی که درباره آنها توضیح داده شد همگی در روند بیمه نامه تاثیر گذار بوده و جدول بیمه ای شخص را تشکیل خواهد داد حال  بیمه گذار میتواند با بررسی های لازم بهترین بیمه عمر را خریداری کند. در ادامه  مطلب باید بگوییم که از دیگر نکات مثبت این بیمه نامه دریافت وام بدون ضامن  میباشد .

در طول مدت این بیمه نامه بیمه گذار میتواند به دفعات از این امتیاز استفاده کند اما با رعایت ضوابط و مقررات . بیمه گذار بعد از گذاراندن حداقل 2 سال از تاریخ صدور بیمه نامه و تسویه به موقع اقساط  میتواند از 90 درصد ارزش بازخرید بیمه نامه به صورت وام استفاده کند و طی مدت انتخابی مبلغ را به صندوق بیمه باز گرداند و پس از تسویه وام اولیه  امکان دریافت وام بعدی هم میسر خواهد شد .

مزایای بیمه زندگی مان بیمه ایران

  • دراین بیمه نامه علاوه بر اینکه خود را بیمه میکنید کل حق بیمه های پرداختی در مدت قرار داد به علاوه سود در نظر گرفته شده در انتهای قرار داد به شما باز خواهد گشت
  • علاوه بر سود تضمینی ،سود مشارکت در صورت تحقق به ذخیره ریاضی اضافه میگردد
  • امکان دریافت چندین بیمه نامه همزمان برای یک نفر
  • امکان صدور بیمه نامه از بدو تولد تا 70 سالگی
  • شرایط بیمه نامه در هر سال قابل تغییر است ازجمله این تغییرات میتواند نحوه پرداخت حق بیمه یا میزان افزایش حق بیمه باشد
  • مدت قرارداد و مبلغ حق بیمه هردو به انتخاب شخص بیمه گذار است و میتواند شرایط مدنظر خودرا اعمال کند
  • امکان دریافت مستمری مادام العمر در انتهای قرارداد
  • دریافت وام بدون ضامن در کمترین زمان

با توضیحات بالا متوجه شدیم که باید نیاز هر شخص را در تهیه این بیمه نامه در نظر بگیریم و متناسب با آن ها قدم برداریم متاسفانه در اطرافمان میبینیم افرادی که این بیمه نامه را تهیه کرده اند اما یا اطلاعات کافی در مورد آن ندارند یا در زمان صدور بیمه نامه درست راهنمایی نشده اند و بیمه نامه مغایر با نیاز های آنها تهیه شده است . به همین دلیل است که بارها تاکید شده انتخاب یک مشاور خوب بیمه ای میتواند به شما در زمان صدور بیمه نامه کمک بسزایی داشته باشد.

در جمع بندی کلی اگر بخواهیم این بیمه نامه را تعریف کنیم بیمه ایست مناسب برای تمام افراد جامعه که بسته به نیاز های خود میتوانند شرایط آن را تعیین و خریداری کنند.

پوشش های حادثه در این بیمه نامه یکی از عللی است که نقش این بیمه نامه را برای افرادی که درگیر مشاغل پرخطر هستند پررنگ جلوه میدهد

ایتم دیگری که میتوان به آن اشاره کرد پرداخت مستمری در صورت ازکارافتادگی ناشی از حادثه است که 3 برابر اخرین پرداختی حق بیمه به مدت ده سال میباشد و بیمه گذار از  پرداخت حق بیمه معاف است و این خود مزیتی دیگر به حساب می اید زیرا بیمه نامه برقرار است و شرایط آن به قوت خود باقی است.

البته این بیمه نامه مزایای بسیار دیگری هم دارد که میتوان به وام بدون ضامن آن نیز اشاره کرد به این صورت که بیمه گذار میتواند پس از پایان سال دوم از90 درصد ارزش بازخری خود به صورت وام بدون ضامن استفاده نماید.

با توضیحاتی که در این رابطه داده شد میتوانید شرایط بیمه عمر بیمه ایران را بررسی کنید و جواب سوالات خود را که از مهمترین آنها ،بهترین بیمه عمر کدام است ؟ پاسخ دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *