مجله بیمه ایران

مزایای بیمه حوادث چیست؟ و به چه حوادثی تعلق دارد؟

بیمه حوادث منزل بیمه ایران

احتمالا شما در اطراف محل سکونت خود شاهد حوادثی بوده اید که در آن یک ساختمان یا یک مجتمع تجاری یا مشابه آن  دچار حادثه شده است هر ساله افراد زیادی بر اثر وقوع حوادثی مانند  آتش سوزی سیل زلزله و… جان خود را از دست می دهند یا مجروح می شوندو صدمات جبران ناپذیری را متحمل میشوند. اغلب این حوادث دردناک در خانه ها و بناهایی که سن آنها بالا باشد و از استحکام کافی برخوردار نیستند رخ می دهد.این در حالی است که شما میتوانید از  راه های زیادی برای پیش گیری و حتی جبران خسارت در صورت بروز حادثه اقدام کنید تا بعد از بروز حادثه دغدغه ای نداشته باشید. شما با رعایت بعضی از نکات ساده هم میتوانید جلوی خطر و حادثه را بگیرید مسائل ساده ای مانند رعایت نکات ایمنی در آشپزخانه، چک کردن مداوم وسایل حرارتی  که در منزل استفاده میشود( حدالامکان از وسایل مجاز تامین گرمایش استفاده شود.) در صورت خروج طولانی مدت از منزل انشعب برق گاز و آب قطع گردد. با رعایت اصول ایمنی قطعا کمتر شاهد بروز اتفاقات ناگوار خواهیم بود .

همه ی افراد برای خود سرمایه ای دارند ،خانه و اثاثیه شما میتواند بخش مهمی از سرمایه و دارایی شما در زندگی باشد. با انجام بیمه نامه های منازل مسکونی ایران  شما میتوانید امنیت سرمایه خود را تامین کنید

از مهمترین مکان هایی که  باید امنیت آن برقرار باشد مکان هایی  است که  ما در آن زندگی میکنیم یا در طول روز در آن محیط مشغول به کار هستیم در چنین مکان هایی اگر حادثه ای اتفاق بافتد صدمات جبران ناپذبری را در بر خواهد داشت  به همین دلیل اهمیت بیمه کردن منزل مسکونی و یا محل کار  دوچندان می‌شود. چرا که می‌تواند احساس امنیت را نسبت به حوادثی که پیرامون فضای زندگی‌مان رخ می‌دهد افزایش دهد. این نوع بیمه نامه به  عنوان بیمه حوادث منزل معرفی میشود  که برای جبران خسارات احتمالی تعبیه شده است . قطعا ساختمان پلاسکو را به یاد دارید ! ساختمانی با آن عظمت ظرف چند ساعت به تلی از خاکستر تبدیل شد . سرمایه دارانی که سرمایه خود را بیمه کرده بودند به راحتی ظرف مدت 72 ساعت توانستند مبلغ قابل توجهی از سرمایه خود را توسط  شرکت بیمه که تحت پوشش قرار گرفته بود را  برگردانند.

خساراتی که منزل و محل کار را تهدید میکند صرفا مربوط  به سهل انگاری نیست در بعضی مواقع حوادثی مانند بلایای طبیعی شما را غافل گیر خواهد کرد که در چند سال اخیر به کرات شاهد این حوادث بوده ایم و بهتر است بدانید که کشور ما یکی از زلزله خیز ترین کشور های جهان میباشد  اگر به یاد داشته باشید زلزله ویرانگر کرمانشاه حادثه تلخی بود که باعث از دست رفتن تعدادی از هموطنانمان شد و افراد بسیاری در این زلزله ویرانگر سرمایه خود را به کلی از دست دادند البته کسانی هم بودند که با درایت قبل از وقوع زلزله به فکر چنین روزهایی بوده و اقدام به خریداری بیمه کرده اند .

مورد مهم دیگری که در حوادث منزل باعث بروز خسارت میشود سیل است ،سیل‌های ویرانگری که سال گذشته  وامسال کشور را در برگرفت   و باران‌های شدید امسال خبر از  پایان روزهای خشکسالی و ورود به دوره ترسالی را به ما میدهد و این خود یک زنگ خطر برای ما است زیرا با بارش های مداوم و وقوع سیل ممکن است صدمات جبران ناپذیری را در بر داشته  باشد .

بیمه زلزله

بیمه زلزله در واقع خساراتی که در اثر وقوع زلزله به بار آید را جبران میکند، این بیمه نامه در برابر خسارات جانی تعهدی ندارد و صرفا جهت خسارت های مالی در نظر گرفته شده است  در این بیمه نامه هم ملک و هم اثاثیه منزل بیمه خواهد شد البته کسانی که مالک نیستند هم میتوانند این بیمه نامه را داشته باشند و فقط اثاثیه خود را بیمه میکنند .و در صورت بروز حادثه میزان خسارت وارده به اثاثیه قابل جبران خواهد بود.

بیمه سیل

سیل چیست؟ به افزایش ارتفاع آب رودخانه و طغیان آب که سبب می‌شود سطح زمین از آب پوشیده شود. در صورتی که بارندگی شدید باشد، حین بارندگی یا پس از آن دبی رودخانه زیاد می‌شود و در نتیجه این اتفاق، آب از بستر عادی سرریز می‌کند و اطراف را می‌پوشاند. معمولا با بررسی آبرفت‌های دشت‌های سیلابی قدیمی می‌توان احتمال وقوع و بزرگی سیل‌های آینده منطقه را تخمین زد. تکرار سیل‌ها معمولا به شدت بارندگی، نفوذپذیری زمین و وضعیت توپوگرافی منطقه بستگی دارد

بیمه سیل خسارات ناشی از وقوع سیل را تحت پوشش قرار میدهد و در این بیمه نامه هم میتوان ملک و اثاثیه را بیمه کرد یا صرفا یک کدام از آنها را .بعد از بروز حادثه طبق بازدید کارشناس بیمه از محل حادثه میزان خسارت برآورد خواهد شد و به بیمه گذار پرداخت خواهد شد.

بیمه سرقت

بعد از این موارد سرقت هم یکی از شایع ترین اتفاقاتی است که ممکن است ذهن شمارا درگیر کند. متاسفانه در سال های اخیر موارد سرقت بسیار بالا رفته و شما را بر این داشته است که تا آنجایی که برایتان مقدور است موارد حفاظتی مانند دوربین مدار بسته ، درب ضد سرقت ،حفاظ درب و….را برای منزلتان یا محیط کارتان تهیه کنید . البته در مواردی هم مشاهده شده است که با وجود تمامی این موارد باز هم سرقت انجام شده بهترین راه حل دریافت یک بیمه نامه با پوشش سرقت میباشد. دراین بیمه نامه شما میتوانید اموال خود را تحت پوشش بیمه سرقت قرار دهید . در این بیمه نامه تمامی اثاثیه بجز لوازمی که به راحتی قابل حمل باشد مانند طلا،  سکه و لوازم الکترونیکیی شامل موبایل، تبلت، لب تاب تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

تمامی مواردی که ذکر شد در بیمه نامه آتش سوزی ارائه میشود به این معنی که شما علاوه بر آتش سوزی انفجار و صاعقه میتوانید پوشش های دیگری هم خریداری کنید در بیمه نامه آتش سوزی پوشش های بسیاری ارائه میشود مانند ترکیدگی لوله آب ،طوفان و گرد باد ، شکست شیشه و….

در محاسبه حق بیمه در بیمه حوادث بیمه ایران سن بنا، نوع فعالیت ،متراژ ساختمان  تعداد طبقات تاثیر گذار است .

شما میتوانید با بررسی مطالبی که گفته شد ساختمان ویا محیط کاری خود را تحت پوشش  بیمه حوادث قرار دهید

شاید بهتر است کمی مبحث بیمه را برای شما باز کنیم :

بیمه به قراردادی گفته می‌شود که در آن بیمه‌گر به بیمه‌گذار تعهد می‌دهد در صورتیکه  حادثه ای اتفاق افتد ، خسارت وارد شده طبق نظر کارشناس برآورد میشود و به  بیمه‌گذار در ازای حق بیمه ای  که دریافت کرده است، پرداخت میکند  . بیمه‌گذارمبلغی به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه گر پرداخت میکندو سرمایه و دارایی خود را  پوشش بیمه مانند بیمه حوادث ساختمان قرار می‌دهد. بهترین بیمه نامه حوادث بیمه نامه ایست که سرمایه و اثاثیه و محتویات در آن به انضمام تاسیسات و مشاعات تحت پوشش قرار گیرند ..

 بیمه حوادث بیمه ایران منازل مسکونی انواع مختلفی دارد ومناسب ترین آنها بیمه ایست که  حوادث بیشتری را مورد پوشش قرار قرار خواهد داد. بیمه آتش سوزی یکی از آن دسته بیمه هایی است که بسیار پرکاربرد است زیرا پوشش های این بیمه نامه در موقع بروز حادثه به کمک شما خواهند آمد یکی دیگر از مزایای این بیمه نامه تحت پوشش قرار دادن خسارت همسایه های مجاور شما میباشد ،اگر واحد شما دچار آسیب در اثر آتش سوزی و ترکیدگی لوله آب شود ممکن است همسایه های شما را هم تحت الشعا ء قرار دهد  چه بسا بهتر که شما با خریداری یک بیمه نامه آتش سوزی خیال خود را از این جهات راحت کنید.

این بیمه نامه پر کاربرد تنها برای واحد های مسکونی نیست بلکه برای واحد های تجاری و اداری، پاساژ ها مراکز تفریحی آموزشی  ،مجموعه های ورزشی،  سینماها در حیطه فعالیت غیر صنعتی قابل استفاده است  .

البته برای واحد های صنعتی و تولیدی هم میتوان از این بیمه نامه استفاده کرد در این بخش که در حیطه فعالیت های صنعتی است تمامی ماشین آلات و دستگاه‌ها ، موجودی کالا از مواد اولیه تا  موجودی که در انتها تبدیل به کالا خواهد شد تحت پوشش قرار خواهد گرفت  مخصوصا برای  کارخانه ها و واحدهای تولیدی بزرگ دریافت یک بیمه نامه آتش سوزی ضروری است و ممکن است در صورت بروز کوچکترین خطای انسانی  و غفلت خساراتی جبران ناپذیری  رقم بخورد .

حتما شما به دنبال بیمه نامه ای هستید که در عین حال هم قیمت مناسبی داشته باشد هم کیفیت خوب.

انتخاب  ارزانترین بیمه آتش سوزی ممکن است در زمان بروز خسارت پشیمانی بسیاری برای شما داشته باشد زیرا انتخاب پوشش ها ی درست و متناسب با شرایت شما مهمترین مسئله ایست که باید به آن دقت داشته باشید ، پیشنهاد ما به شما این است که حتما برای خریداری یک بیمه نامه مفید و مطلوب حتما با یک مشاور در این زمینه مشورت  کنید زیرا مشاور با توجه به نیاز شما و شرایط محل موردنظر بهترین پوشش ها را به شما پیشنهاد خواهد کرد .

شرکت بیمه ایران افتخار این را دارد که به عنوان اولین بیمه کشور در انجام امور بیمه ای  توانسته است رضایت مشتری را جلب نماید بیمه ایران  در حوادث گوناگونی که اتفاق افتاده است در کوتاه ترین زمان ممکن با ارسال کارشناسان به محل حادثه ظرف مدت کوتاهی بر آورد خسارت کرده و مبلغ خسارت را در  قالب چک روز به بیمه گذار پرداخت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *