02188980301

آنچه که باید در خرید بیمه بدنه بدانید

پشتیبانی از تصادف
بیمه ایران در هنگام تصادف حامی شما خواهد بود.

آنچه که باید در خرید بیمه بدنه بیمه ایران بدانید

قیمت بیمه‌های بدنه خودرو

برای خرید بیمه بدنه شخص ثالث، شاید بتوان گفت مؤثرترین معیار قیمت بیمه‌نامه است. چرا که در صورت نیاز به استفاده، شما از بیمه ثالث راننده مقصر استفاده می‌کنید. اما در زمان خرید بیمه بدنه نباید تنها به قیمت آن توجه کرد. الزاماً خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه معیار مناسبی نیست. در هنگام خرید این بیمه پیشنهاد می‌کنیم به موارد دیگر مانند کیفیت ارائه خدمات شرکت بیمه‌گر، کیفیت پرداخت خسارت و موارد دیگر نیز توجه فرمائید.

به راحتی قیمت بیمه بدنه را خودتان محاسبه کنید

هزینه بیمه بدنه خودرو بر اساس نوع و مدل خودرو، سال ساخت، ارزش ریالی خودرو و مواردی همچون تخفیف عدم خسارت و پوشش‌های انتخاب شده برای بیمه بدنه، محاسبه می‌شود

علاوه بر این طرف حساب دریافت هزینه بیمه از شرکت بیمه‌گر شما هستید، پس انتخاب و خرید بیمه از شرکتی که رضایت مشتری بالاتر و مدت زمان پاسخگویی به شکایت کمتر دارد از اولویت بیشتری برخوردار است. فراهم بودن امکان پرداخت خسارت سیار، از دیگر معیارهای مهم شرکت بیمه است که در هنگام خرید باید به آن توجه داشت.

این تعدد معیار باعث شده است تا پیچیدن نسخه برای انتخاب بهترین بیمه بدنه کمی سخت باشد. پس برای داشتن انتخاب مناسب، بهتر است با شرایط و پوشش‌های بیمه بدنه خودرو آشنا شویم تا در هنگام خرید، انتخاب بهترین گزینه برایمان راحت‌تر باشد.

خسارت بیمه خودرو

انواع پوشش‌های بیمه بدنه بیمه ایران

در مجموع بیمه‌های بدنه ماشین شامل دو دسته پوشش اصلی و اضافی هستند. پوشش‌های اصلی این بیمه عبارتند از: حادثه، تصادف، واژگونی و یا سقوط خودرو، حریق، آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه، و سرقت کلی خودرو است. موارد ذکر شده بر روی تمامی بیمه‌های بدنه موجود است و برای تکمیل بیمه خودرو می‌توانید پوشش‌های اضافی برای خودروی خود انتخاب کنید.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه عبارتند از:

  • سرقت جزئی لوازم و قطعات خودرو
  • شکستن شیشه
  • سیل، زلزله، آتش‌فشان، طوفان
  • هزینه ایاب و ذهاب
  • پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی
  • نوسانات قیمت

بیمه بدنه بیمه ایران علاوه‌بر پوشش‌های اصلی، همانند سایر شرکت‌های بیمه پوشش‌های اضافی را ارائه میدهد: حوادث طبیعی، شکسته شدن شیشه، هزینه ایاب و ذهاب، پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی، نوسانات قیمت، کشیدن میخ و یا خط و خش که در صورت تمایل می‌توانید آن را به بیمه‌نامه بدنه خود اضافه نمائید.

در حال حاضر پوشش اضافی کشیدن میخ و خط و خش تنها در بیمه بدنه بیمه ایران ارائه می‌شود

تخفیف عدم خسارت

تخفیف داشتن سابقه عدم خسارت در بیمه بدنه از مهمترین تخفیفاتی است که در همه شرکت‌های بیمه به دارندگان این بیمه نامه ارائه می‌شود. هر فردی که بیمه بدنه بیمه ایران داشته و در طول داشتن بیمه بدنه، خسارتی را دریافت نکرده باشد می‌تواند از سابقه عدم خسارت بیمه بدنه بیمه ایران استفاده نماید. تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنه بر روی بیمه نامه بدنه درج می‌شود. میزان تخفیف بیمه بدنه بیمه ایران به صورت زیر می باشد:

تعداد سالمیزان تخفیف
یک سال عدم خسارت۲۵ درصد
دو سال عدم خسارت۳۵ درصد
سه سال عدم خسارت۴۵ درصد
۴ سال و بیشتر۶۰ درصد 

منبع: www.bimebazar.com

آنچه که باید در خرید بیمه بدنه بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top